Nokia Lumia esintili HMD Skyline merak uyandırıyor

HMD Global’in yeni akıllı telefonu HMD Skyline, daha önce sızdırılan Nokia Lumia 920’yi andıran tasarımıyla dikkat çekmişti. Şimdi ise cihaz Geekbench’te görülerek teknik detaylarıyla gündeme geldi.

Geekbench verilerine göre HMD Skyline, “Tomcat” kod adlı bir anakarta sahip ve 8GB RAM ile birlikte geliyor. Cihazın sekiz çekirdekli işlemcisinin dört çekirdeği 1.96GHz hızında, diğer dört çekirdeği ise 2.40GHz hızında çalışıyor. Bu özelliklere dayanarak, işlemcinin Snapdragon 7s Gen 2 olduğu tahmin ediliyor.

Ayrıca, cihazın Android 14 ile piyasaya sürüleceği ve performans testlerinde tek çekirdek testinde 1027 puan, çok çekirdek testinde ise 2857 puan aldığı görülüyor. Geekbench listesi daha fazla detay sağlamasa da, daha önce sızdırılan bazı özellikler mevcut.

Önceki raporlara göre, HMD Skyline FHD+ OLED ekrana ve 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Cihazın Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Kamera özellikleri arasında 108MP ana kamera, ultra geniş açılı kamera ve makro veya derinlik sensörü olabilecek üçüncü bir lens yer alıyor. Ön tarafta ise 32MP selfie kamerası bulunuyor.

HMD Skyline, 4,900mAh batarya ve 33W hızlı şarj desteği ile geliyor. Ayrıca stereo hoparlörler, ekrana gömülü parmak izi sensörü ve IP67 su ve toz geçirmezlik özelliklerine sahip. Fiyatlandırma konusunda kesin bir bilgi olmamakla birlikte, 8GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip modelin yaklaşık 565 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Cihazın Temmuz ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x